23 Mart 2012 Cuma

14. Ayımız.

       Miniğim artık 14 aylık oldun,ama geride bıraktığımız ayı sanırım sen hiç hatırlamayacaksın bense hatırlamak istemiyorum bile..

     Sürekli doktorlarla geçen bir aydı bu ay,sen gece nefes alamaz kendinden geçer bir halde uyumak için çırpındın durdun.Uykunda nefesini tutuyor nefes almaya  sanki canından canın alınıyor gibi geri dönüyordun.Geceleri nefesin birden kesilir geri nefes alamazsın diye hep nöbet tutuyor sabah olduğunda seni anneannene teslim edip ben uykuya geçiyordum.Gittiğimiz bir sürü uzman profesör çocuk doktoru ne olduğunu anlamıyordu.

     Ben çoğu kes senin alerjin olabileceğinden şüpheleniyordum,çünkü evde yaptığım yoğurdu yediğin gecelerde nefes alman daha da zorlaşıyor ve peşinden bir nezle ile hemen hastalığa dalış yapıyordun.

   Bir keresinde de Pınar'ın hazır devam sütünü deneyelim dedik,denemez olaydık,aman Allah'ım !! sana bu sütü içirir içirmez hemen tıkandın,nefes alamaz hale geldin ama bu mübalağa değil yani resmen nefes alamıyordun.

     Baktık bu böyle olmayacak seni doğrudan bir k.b.b uzmanına götürdük hatta bir değil 3 uzmana götürdük.İki kameralı inceleme bir normal muayene sonucunda öğrendik ki senin yetişkin bir insanın büyümüş geniz eti boyutunda geniz etin mevcut,doktor amcalar alerjininde olabileceğini söylediler ama alerji olsun olmasın bu geniz etinin akibeti ameliyat,önce bir ilaç deneyelim ama sonunda ameliyat şart gibi gözüküyor dediler.Hatta uykuda nefes tutmaların,iştahsızlığın,kilo alamaman,uyku düzeninin kayması hepsi ama hepsini bu geniz eti yapabilirmiş.Hatta müdahale edilmezse çok ciddi gelişim sorunlarına yol açabilecek bir olguymuş.

     Aldık ilacı eczaneden geldik evimize ama babanda bende şaşkındık,alerji uzmanın gitmek istiyorduk ama 3 yaşından önce alerji testi doğru veri vermez dediler.Bizde önce sen bir ilacını iç belki ameliyat olmazsın inşallah diye dua etmeye başladık.

    Ben ne kadar bir yanım ameliyat olmanı istemese de bunun kaçınılmaz son olduğunu hissediyordum.Ne yapalım,ne edelim diye çok düşündük, kendi kendimize sana süt ve süt ürünlerini vermemeye başladık ama ya alerjin yoksa ya sana boşu boşuna gıda rejimi uyguluyorsak,ya altında başka bir şey varsa diye düşünmediğimiz bir an bile yoktu.Bir doktora daha gitsek kafamız karışır diye korkuyorduk.Tabi bu dönemde senin cerrahi gerekliliğinin olursa diye doktor arayışına girmiştik bile.

    Etrafımızda ki bir çok kişi k.b.b uzmanlarının dediğini bir yapın ona göre gerekirse alerji uzmanına da gidersiniz dedi.Bizde basiretimiz bağlanmış gibi bekleyip durduk.

   Bazen annene böyle oluyor miniğim yaşadığı son 3 yıllık sağlık sorunlarından sonra bazı şeyleri erteledikçe erteliyor,biliyor aslında başına geleceği o sebepten duymak istemiyor,çünkü sen her hasta olduğunda o bin kere hasta oluyor.Bedeni iflas ediyor gücü tükeniyor ve pes etmemek için yine yeniden bir sayfa açıyor....Çünkü anne olmak işte böyle bir şey hiç yılmadan mücadele etmek o iyi olsun diye kendinden vermek.....


Share this post
 • Share to Facebook
 • Share to Twitter
 • Share to Google+
 • Share to Stumble Upon
 • Share to Evernote
 • Share to Blogger
 • Share to Email
 • Share to Yahoo Messenger
 • More...

15 yorum

 1. Çok geçmiş olsun. Geniz eti ameliytı zor degil diye duymustum, uzmeyin kendinizi. Allah baska dert vermesin. Operim minigi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol seda teşekkür ederim evet zor değil ameliyat olduk bile yazacağım onlarıda....

   Sil
 2. Canım,gerçekten çok zor zamanlarmış.İşallah bu günlerde geride kalır.Küçük olabilir ama bence bir alerji uzmanına götürmekte fayda vardır.Bizim iş yerinde bir arkadaşın çoçuğuda süt ve süt ürünleri yediğinde rahatsızlanıyordu.Meğerse süt ürünlerine alerjisi varmış.1,5 yıl kadar tedavi oldu şimdi maşallahı var.Dr gittiğinde 1 yaşlarındaydı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizimde süt ve süt ürünleri yumurta ve bazı şeylere alerjimiz çıktı şimdi 16,5 aylık oldu Lina ben daha 14 ayımızı yazıyorum gittik canım benim gittikte neler çıktı neler..

   Sil
 3. Neler yaşadığını tahmin edebiliyorum canım.Ama merak etme ameliyat kesin çözüm oluyor.Kuzucuğuna geçmiş olsun.Benimde büyük kızımda aynı sorunlar vardı.4 yaşındayken bu ameliyatı geçirdi.Geniz eti Orta kulağı etkilemiş ve duyma kaybı başlamıştı.Ama ameliyattan sonra her şey normale döndü. Şimdi 21 yaşında bir genç kız.Sizinkide inanıyorum ki sıhhatine kavuşacak.Çocuklarımızın canı bir yansa bizimki bin yanıyor.Allah onların acılarını bize yaşatmasın .Küçüğüme sıhhat diliyorum.Sevgilerimle..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İçimi rahatlattın sevgili Canan,çok sağolasın Lina ameliyat oldu ama tekrarlamasından korkuyoruz büyüme döneminde olduğu için....

   Bizde de kocaman sevgiler

   Sil
 4. çok geçmiş olsun... kolay değil ama dermansız dert olmasın.
  nasıl da güzel anlatmışsın anne olmayı... yüreğine sağlık...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım benim sağol anne olmak yazdırıyor işte böyle insanı :)

   seninde okuduğun için gözüne sağlık

   Sil
 5. çok geçmiş olsun Allah şifa versinn

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Ada'nın annesi sağolasın

   Sil
 6. Merhaba, "Blogger Anneler"den geliyorum.
  Bal yanaklı tatlı kızın bunu da atlatacak ve yoluna devam edecek. Arkadaşımın oğlunun (henüz 2 yaşında bile değil) hem yumurta hem de süt alerjisi var. Oldukça zor bir durum. Ama önemli olan çaresiz dert vermesin. Geniz etiyse, bulacağınız branşında iyi bir uzman doktor ile çözüme ulaşabilirsiniz. Alerji konusunda da bir an önce uzmana görünmekte fayda var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizde de aynıları çıktı maalesef götürdük bizde uzmana...

   Bende uğruyorum hemen bloğuna

   Sil
 7. blogger anneler birbirini izliyor, ben seni izlemeye aldım, bende seni bloguma beklerim

  YanıtlaSil
 8. Ben seni izlemeye aldım bile şekerim

  YanıtlaSil
 9. https://www.facebook.com/pages/S%C3%BCt-alerjisi/1396687773927758 sizin yardımınıza ihtiyacımız var anneler süt alerjisiyle karşı karışyayız daha 3.5 aylık bi bebeğim var etrafımda 2 kişinin daha bebişi süt alerjisi diyeti yapıyor bi sayfa açtım tüm bu derdi yaşayan ve yaşamakta olan anneleri toplamak için birbirimize destek olmalıyız ne yemeli ne içmeli neyden uzak durmalıyız doktor tavsiyeri ve tabiiki lütfen bu sayfaya sizleride bekliyorum araştırmaktan bunaldım hiç olmazsa canlı canlı oradan yazışıp faydalı bilgiler sunarız

  YanıtlaSil

Belki birkaç kelime belki birkaç cümle.
içinden ne gelirse..
Bil ki mutlu olur bu yürek varlığını hissedince.

Bumerang - Yazarkafe
 

Ne Var Ne Yok

Photography

Huuu Huuuu

Instagram posts

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

© Bal Yanağın Hikayesi
Designed by GeCe