Doğum Günü İçin Peçetelik,Süslü Salata kasesi ,Sticker ve Cape Cake Hazırlama

Miniğimin doğum gününün ilk kutlamasını bir önceki yazımda detaylandırmıştımHello Kitty Pasta Yapımı detaylarıyla bir önceki yazımda mevcut ,buda İstanbul'da ki doğum günümüzden detayları ben susuyorum resimler konuşşun

Önce babamızla birlikte hazırlık yaptık


Önce Buğday salatasını koyacağım kaplarımı süsledim.Etrafına süslü kağıdı saracaktım durmadı bende silikon tabancası ile yapıştırsım,böylece daha rahat kürdela takabildim.
 
Kestaneli toplarımıza batıracağımız kürdanlar için sticker hazırladık.Sağolsun eşim yardım etti tırtıklı makasla kestik ve renki kürdanlarımıza silikonladık.Arkaları çirkin durmasın diye yuvarlak etiket kağıdı yapıştırarak kamufle ettik.
Daha sonrasında Hello Kitty konseptimize uygun peçeteliklerimizi yaptı babamız maaşallah yardımlarını esirgemedi.Kestaneli toplarımızın malzemelerini bir tasa koydum sağolsun annem (kayınvalidem) yoğurdu ve şekil verdi.


Sıra kap kek yapmaya geldi malzemeleri karıştırıp kap keklerimizi bir güzel fırına verdim ama esas iş süslemesinde..

 
Şeker hamurundan da kurabiye yaptım ama kap kek daha oyalayıcıydı sanki,acemilik işte,insan teknik bilmeyince zorlanıyor.


Aslında pastadan bahsetmek bile istemiyorum,Yalova'da ki pastamızın aynısını yapacaktım fakat bir türlü olmadı.İlk yaptığımın içi pişmedi,ikincinin dışı yandı,üçüncü kayınvaldemin elinden yere düştü dağıldı.Pasta kekini bir türlü yapamadık Hello Kitty kalıpta.En sonunda gittim hazır pasta tabanı aldım ve Hello Kitty'den çok domuza benzeyen pastamız böyle meydana çıktı,hemde herkes gelmeden tam bir saat 20 dakika önce.

Veee geçelim genel resimlere

Buğday Salatası


Kestane Topları


Patates Çanağında Kıymalı Yoğurtlu .....Hello Kitty Kap Kekler
Mahlepli Poağaça (Kuzenim Zeynep Yaptı ve Kuru Patlıcan Dolması (Kayınvaldeciğim Yaptı)

Hello Kitty aşkına
Bal Yanak İki Yaşında Yaşasın........Mumları tüm sevdikleri ile üfledi.
Hediyelerini alırken yorulmuş hanım efendi pepee koltuğunda dinlenirken.
Kızıma güzel bir doğum günü yazısı yazmıştım daha öncesinde bu yazımıda teşekkürle sonlandırayım.Kızımın bu güzel ve özel gününde bizleri yalnız bırakmayan tüm akrabalarıma,arkadaşlarıma ve sevgili arkadaşım Şebnem'e özellikle teşekkür ederim minicik oğluyla üşenmedi taaa Ümraniye'den Bakırköy'e geldi hemde vesaitle geldi.Keşke canım teyzemde aramızda olabilseydi ama biliyorum ki bir yerlerde bir şekilde mevlam ona hissettirdi yaşadıklarımızı...


Hepinizi çok seviyorum iyiki doğdun Bal Yanağım...