Bakalım kaç cm?

Ben hazır almaktan ziyade bir şeyleri -eğer becerebiliyorsam- kendim yapmayı çok seviyorum.Uzun bir zaman önce almıştım malzemeleri ama yapmaya bir türlü fırsatım olmamıştı.Geçtiğimiz hafta sonu ne kadar "Lina uyanana kadar uyuyacağım." desem de her çalışan anne gibi bende çocuğum uyanmadan hortladım.

Fırsat bu fırsat uzun zamandır yapmak istediğim boy cetvelini yapmak geldi bir anda aklıma.Bunu yapmakta ki amacım da ameliyat olduktan sonra doktor muayenelerinden nefret eden kızımın boyunu rahat rahat ölçmekti.Ayrıca geçen gün ayakta boyunu ölçerken duvara çizik attığımı görüp duvarı karalama fikrine bayılan Lina hanımı bu fikirden caydırmaktı.

İşte gerisi resimlerde gayet açık belli oluyor :))
Aldığım tüm malzemeleri masanın üzerine yığdım evde okullu olmayınca uzun cetvel bulmam zor oldu.Allah'tan modelistlikten kalan t cetvelim imdadıma yetişti.
Sayıların yanına boy ölçtüğümüz zaman Lina'nın hangi tarihte o boyda olduğunu not etmek için uzun çizgiler çektim.İşte bitmiş hali bu ev yapımı boy ölçme cetveli kızıma benden bir hatıra yapması basit ve kolay.
 Stickerlarımızı çok sevdim aslında bunlar oda dekorasyonu için kullanılıyor ve duvara yapışıyor ama ben bu şekilde kullanmak istedim.