HT Hayat Hamilelik Gunlugu 23. Hafta

23 hafta içinde olmak 24. Haftaya doğru yol almak birçok değişikliğe gebeymiş meğer. Geçen hafta kendimi 8 aylık hamile gibi hissediyorum demiştim bu hafta cidden öyleyim sanki. Sadece 2,5 kilo almış olmama rağmen yatakta dönmek, yere eğilmek, çatlak kremimi vücudumun uzak köşelerine ulaştırmak çok zorlamaya başladı.

Önceden yerden bir şey almak için eğilmem yeterli iken şimdi dizlerimi kırmadan almam söz konusu bile değil. Kızımla yerde blok oyunu oynamak için oturduğumda başka bir oyuncağa uzanmakta ve oturduğum yerden kalkmakta çok zorlanıyorum.

Kızıma da oğluma da hemen hemen aynı dönemde hamile kaldım. İkisi arasındaki fark 11 gün fakat yaşadıklarım cinsiyetten dolayı mı yaştan dolayı mı bilinmez tamamen farklı. Lina’ da çok daha enerjiktim bu sefer ise hemen uykum geliyor ve ben uykuya geçiş anımın ne zaman olduğunu anlamıyorum bile.

Eşime ve kızıma yeterince vakit ayıramamanın dışında bu konular beni etkilemiyor. Çünkü bunlar hamilelikte yaşanılması çok normal şeyler. Hamileliğimin başında asla olumsuz şeylerden beslenmeyeceğim diye kendimi odakladığım için, bir yerden bir yere dönemediğimde ya da ayakkabımı bağlamak için eşime muhtaç olduğumda, bunun yaşadığım güzelliğin getirisi olduğu konusuna odaklanıyorum. Bana yardım edebilecek insanlar olduğu için şanslı olduğumu düşünmek beni motive ediyor.

Ben kendimi evirip çevirememe durumu ile mutlu olmaya çalışırken minik oğlum çok daha kuvvetli tekmeler atıyor. Bazen göbeğimin hem sağından hem solundan aynı anda darbeler alıyorum. Nasıl huzur verici bir duygu anlatamam. İlerleyen zamanlarda da böyle olur inşallah. Yani kaburgama ya da böbreğime baskı yaptığında da. Artık büyüdü bunu hissedebiliyorum, kilo alıyor ve gelişiyor. Kafası ile bedeni arasındaki orantısızlık devam etse de minik bir insan formunda. Derisi hala şeffaf onu bir tül gibi sarmalıyor. Kulakları ise çok gelişti. Artık tüm kulak kemikleri yerli yerinde ve gelişimi miyadına erişmek üzere. Bizleri duyuyor olması yanında büyüdüğünü kilo alıp geliştiğini bilmek heyecan verici.Hamilelik günlüğü yazılarım için ve yazının devamını okumak için buraya tık tık 

Hamilelik Günlüğü