Puset alırken nelere dikkat etmelisiniz? Gb Qbit Plus


Yeni anne olacağım dönemde ilk aldığım şey pusetti. Kendimi fazlası ile bilinçli zannediyordum ve bir sürü puset araştırmıştım. İlk aldığım puseti şimdi eve sokmam ama o dönemde bana çok kullanışlı ve güzel geliyordu. O zamanlar pusetin nasıl göründüğü de benim için fazlası ile önemliydi.  Şuan ki önceliklerim eskisinden bambaşka hele ki Gb Qbit plus ile tanıştıktan sonra. 
Şöyle diyebilirim ki; çocuk sahibi olan birinin puset alması ile olmayan birinin puset alması arasında dağlar kadar fark var. Şimdi dönüp baktığımda birçok olmazsa olmaz konuyu atlamışım ve bunlar çocuğumun konforlu seyahat etmesini engellemiş. Aynı zamanda da benim de onları rahatça gezdirme olanağım azalmış. İşte bu yazıyı benim gibi gezmeyi seven anneler için yazıyorum. Benim acemi annelik dönemimde yaptığım hataları yapmasınlar ve çocukları ile rahat rahat gezebilsinler diye. Şu an kullandığımız Gb Qbit Plus ın "Bir pusette mutlaka olmalı!" dedirten muhteşem özelliklerini sizler için sıralıyorum onlarca saat araştırma yapmadan en güzeline kolayca ulaşın diye.

1- Hafif ama güvenli.

Piyasada birçok puset hafiflikleri ile öne çıkmaya çalışıyor ama çoğunun gövdesi çelik değil plastik dolayısı ile de kullanım ömürleri az ve darbelere karşı güvenli değiller. Bunun yanında 5 noktadan çocuğu kavrayarak daha güvenli bir seyahat sağlıyor.


2- Kapanınca çok az yer kaplıyor.

Pusetin olmazsa olmazlarından biri de kapanınca az yer kaplaması hatta bagaj olarak kabine sığması. Kapladığı yerin azlığının yanında yere koyduğunuzda pusetin kapalı halde ama desteksiz bir şekilde durabiliyor olması artı bir kullanım kolaylığı.

3- Tek elle ve tek hamlede açılıp kapanma özelliği.

Hepimiz hayat koşturmacasında bir ton yük taşıyoruz, manevi yüklerimiz yanında fiili anlamda da elimiz kolumuz dolu oluyor. Zaman zaman bir kolumuzda hem çocuk hem de sırtımızda çanta ile puseti katlamak durumunda kaldığımızda, Gb Qbit Plus ile her şey tek hareketle ve tek hamlede kolayca halloluyor. Basıyorsunuz hop kapanıyor, basıp kaldırıyorsunuz hop açılmış oluyor.

4- Tam yatma özelliği olması.

Daha küçük bebeklerin de rahatlıkla kullanması veya çocuğunuz uyuduğu zaman uykusuna yatar pozisyonda rahatlıkla devam edebilmesi için puset tam yatma özelliğine sahip. Ek bacak aparatı sayesinde de yatarken çok daha rahat seyahat ediyorlar. Ayrıca baş bölgesindeki ped sayesinde yastıkla yatıyormuş konforu sağlıyor.

5- Geniş ve uzun tente.

Tentesi oldukça büyük ve uzun. Olası bir yağış veya güneş durumunda çocuğu maksimum düzeyde koruyabilme olanağı sağlıyor.

6- Çocuğu terletmiyor. 

Çocuğun pusette rahatlığının yanı sıra seyahat ettiği süre boyunca pusette ne kadar konforlu olduğu da önemli. Terletmeyen kumaşı ile Gb Qbit Plus uzun süreli ve kalın giydiğimiz mevsimlerde bile ekstra rahatlık sağlıyor.

7- Her mevsim tek puset. 

Yazın terletmeyen bu puset kışın da üşütmüyor. Tercihen pusete ait içi sıcacık kutan kumaşların da olduğu su geçirmez apart da alınabilir ama zaten puset sırt bölgesinde soğuk alıp çocuğu üşütmüyor. 

8- Sürüş kolaylığı, manevra kabiliyeti.

Maalesef şehirleşme hızı ile yolların ve kaldırımların düzenlenme hızı aynı oranda ilerlemiyor. Kaldırımlarımız engebeli, yollarımız çukurlu hatta kumlu bile. Bir puset bu tarz zorlu yollarda sağa sola giderken manevra kabiliyeti sağlamalı. Çukurlardan çocukla birlikte geçerken süren kişiyi zorlamamalı.

9- Temizliği kolay olmalı.

Sürekli çocuğun üstünde olduğu, birçok yeri sizinle gezen, zaman zaman sepet kısmında eşyalarınızı taşıdığınız pusetinizin başına birçok şey gelebilir. Çocuğunuz altına kaçırabilir ya da yediği bir şey dökülebilir. Bu noktada pusetin kumaş kalitesi çok önemli. Leke tutmayan ve kolay temizlenebilir bir kumaş olmalı ki Gb Qbit bu anlamda çok destekçi.

10- Ebeveyn dostu puset.

Çocuğun rahat taşınması, kullanımı kolay ve kolay açılır/kapanır olması, temizliği kolay ve sürüş kabiliyeti sağlayan bir puset olması, yer kaplamaması ve çocuğa her anlamda konforlu bir seyahat sağlamasının yanında; ebeveyn açısından hem fiyat/yarar dengesi hem de kullanırken onu yormayan bir ürün olması açısından da ebeveyn dostu bir puset Gb Qbit Plus.

İşte, acemiy eni puset alacak ebeveynler için bir pusette olmazsa olmaz özellikleri sıraladım. Bu vesile ile de bu özellikleri layığı ile karşılayan çok sevdiğimiz pusetimizden de sizlere bahsetmiş oldum. Ürüne Opera İstanbul mağazalarından ya da Opera İstanbul internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Ürünü nasıl kullandığımıza dair detaylı videoyu izlemek isterseniz tıklayınız

puset, baston puset, gb , gb qbit plus, opera istanbul