HT Hayat Hamilelik Gunlugu 29. Hafta
Bu hafta koşturmaca ile geçince vücudum sinyal vermeye başladı.

Her yere yetişeceğim, her şeye koşacağım diye dinlenmeyince olanlar oldu. Aslında kendimi iyi hissediyordum o yüzden de hamileyim diye sürekli yatmak, hasta psikolojisine girmek hoşuma gitmiyordu. Ta ki geçen gün yerden bir şey almak için eğilene kadar. Eğildim ama kalkamadım belimin sol kısmı şiddetli bir ağrı ile kendini kilitledi sanki. Kalkamadığım gibi yere de oturamıyordum. Yanımda yardım edecek kimse yoktu ve bir süre öyle bekledim. İki büklüm olsam da derin nefes almak ve kendimi rahatlamak işe yaradı.

Güç bela doğrulunca adım atıp koltuğa doğru yürüyeyim dedim ama ne mümkün. Sanki sol bacağım kasılmış, beynimden gelen hükümleri algılamıyordu. Sağ bacağım üzerinde sekerek koltuğa ulaşayım dedim. O da can yakıcı oldu. Bir süre daha derin nefes aldım ve yavaş yavaş koltuğa ulaştım. Koltuğa ulaşmak da çözüm olmadı uzanınca belimdeki ağrı dalga dalga vücuduma yayıldı.

Zaten var olan minik bir fıtığım vardı ama vücudumun alışkın olmadığı bir ağırlık ile sırf kendimi iyi hissettiğim için koşturmak bana iyi gelmedi. Bu sebepten hamilelik iznine ayrıldığınız zaman koşturmaktan vazgeçin. Ben ilk hamileliğimde de nasıl olsa iyiyim diye koşturunca 1 ay erken doğurmuştum. Bu seferde başıma aynısı gelmesin diye Lina okula gidince uzanıp kitap okuyorum.
Peki hamilelikte neden bel ağrısı oluyor derseniz:
  •  Gebelik ile birlikte ağırlık merkez değişir bu da bele normalde taşıdığından çok daha fazla yük bindirir.

Hamilelik günlüğü yazılarım için ve yazının devamını okumak için buraya tık tık